Szukasz wydawcy naukowego?

Profesjonalnie wydamy Twoją książkę, zapewnimy promocję i dystrybucję

Dlaczego autorzy wybierają Wydawnictwo Naukowe FREL?

Pomagamy na każdym etapie

Autor może na nas liczyć od samego początku, czyli od pomysłu na książkę. Pomagamy zaprojektować strukturę publikacji: tytuły, śródtytuły, konspekty numeracji, tabele, rysunki, mapy, wykresy, indeksy nazwisk itp.

Jesteśmy profesjonalistami

Specjalizujemy się w wydawaniu książek naukowych, podręczników akademickich i monografii. Książka fachowa ma specyficznego odbiorcę i w związku z tym musi spełniać wysokie standardy. W epoce komputerów i self-publishingu praktycznie każdy może zostać wydawcą, nie każdy jednak potrafi dobrze wydać książkę.

Mamy wiedzę i doświadczenie

Często z przerażeniem obserwujemy, jak źle zaprojektowane książki (a może raczej niezaprojektowane) trafiają na księgarskie półki. Coraz mniej przywiązuje się dziś wagę do redakcji technicznej i wszystkich zasad, według których należy łamać teksty i tabele. Nie wszyscy wiedzą, że istnieją normy dotyczące składu książek. Pracy nad każdą pozycją powinno towarzyszyć doświadczenie i fachowość. Prawdziwy redaktor czy łamacz wie, co to jest np. register*. Przeciętny czytelnik nie musi znać tych zasad, z pewnością potrafi jednak ocenić, czy książka jest dobrze wydana.

Poprawiamy do skutku

Nasi redaktorzy poprawiają teksty z ogromnym zaangażowaniem, sprawdzają przypisy, nazwiska, nazwy i pojęcia, a wszystko to w całkowitym porozumieniu z autorem. Autorzy są bardzo różni i tak samo różne są teksty. Naszym zadaniem jest sprawić, by każda treść była zgodna z zasadami języka polskiego i przyjazna czytelnikowi. W naszym wydawnictwie nie ma z góry określonej liczby korekt, pracujemy nad książką, aż stanie się doskonała.

Dlaczego warto publikować z nami?

Promujemy

Bez promocji trudno jest osiągnąć cel, jakim jest sprzedaż nakładu, dlatego wykorzystujemy swoje zaplecze i kontakty do szerzenia informacji zarówno o autorze, jak i o jego dziełach.

Zapewniamy dystrybucję

Wydanie najlepszej i najpiękniejszej książki nie ma sensu, jeżeli nie zapewni się jej dostępności w kanałach dystrybucji. Wydawnictwo Naukowe FREL zajmuje się dystrybucją zarówno książki papierowej, jak i elektronicznej. Zapewniamy dostępność w całym kraju, w hurtowniach, księgarniach i bibliotekach. Współpracujemy z wszystkimi najpopularniejszymi księgarniami internetowymi i dystrybutorami ebooków.

Dla kogo nasza oferta

Zasięg terytorialny

Wydawnictwo Naukowe FREL zaprasza do współpracy autorów, uczelnie wyższe i ośrodki naukowe z całej Polski. Nie ograniczamy naszej działalności do Warszawy i okolic, ale oferujemy swoje usługi klientom z całego kraju.

Technologia informatyczna pozwala dziś na przeprowadzenie całego procesu wydawniczego zdalnie bez konieczności częstych wizyt autora w siedzibie wydawnictwa, jeśli jednak konieczny okaże się kontakt osobisty, oferujemy możliwość wizyty naszego przedstawiciela u Państwa.

Zapraszamy do współpracy.

Jeśli nurtują Cię pytania:
– Jak wydać książkę‬?
– ‎Gdzie wydać książkę‬?
– Jak sprzedać książkę‬? lub

– Masz pomysł lub napisałeś książkę naukową.
– Chcesz wydać pracę doktorską.
– Uczelniane wydawnictwo zwleka z wydaniem Twojej książki.

Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić. Napisz do nas na wydawnictwo@frel.pl lub zadzwoń: 506 196 006, chętnie pomożemy.


* Register – cecha estetyczna złamanego tekstu polegająca na takim rozmieszczeniu łamów w kolumnach, aby wiersze były położone na jednakowej wysokości: na tej samej kolumnie, na sąsiednich kolumnach na rozwarciu oraz po przeciwnych stronach tego samego arkusza.

Zapisz się na NEWSLETTER

KONTAKT

tel. 506 196 006

e-mail: wydawnictwo@frel.pl